Ekorezort Vendelín

PRÍRODA A OKOLIE

dobrodružstvá na počkanie

Ekorezort Vendelín je umiestnený medzi súľovskými a strážovskými vrchmi na úpätí Podskalského Roháča, ktorý je národným parkom s piatym stupňom ochrany. Toto krásne prostredie ponúka množstvo príležitostí na nenáročné túry, prechádzky a aktivity.

Odporúčame sa vydať po stopách dukátovej cesty, ktorá vás zavedie ku krížu na Stolovej skale, v obci Ďurďové. Vychutnáte si tak výhľady na Kľak a Martinské hole. Cestou naspäť sa môžete zastaviť na našej farme Ekoraj, oddýchnuť si pri jazere alebo sa prejsť až k našim rybníkom. Nezabudnite sa zastaviť aj na drevenej zvonici a v kaplnke, a nasiaknúť tak štipku histórie tejto malebnej dedinky. 

A ak ste milovníkom histórie, odporúčame navštíviť kostoly na Vápenci alebo v Podskalí.

Zaujímavou a nenáročnou turistikou je aj prechádzka na Salaškovú skalu, na Stráne alebo k Beňadiku, kde podľa legendy pramení liečivá voda.

V neďalekej blízkosti sa nachádza aj vrchol Strážov s piatym stupňom ochrany, ktorý patrí medzi obľúbené miesta turistov. Táto trasa je vhodná pre všetky vekové kategórie a ponúka ohromujúce scenérie prírody.

Pre cyklo nadšencov máme dobrú správu! V okolí rezortu sa nachádza množstvo cyklotrás, ako napríklad trasa k jazeru Hoffer, do Zliechova, Čičmian alebo na Mojtín. Vyhľadávanou a obľúbenou trasou je aj horská cyklotrasa cez Sádecké vrchy v okolí Pružiny.

príďte načerpať novú energiu

kontakujte nás a užite si relax v srdci prírody